Drąsa atrasti naujus horizontus

Drąsa atrasti naujus horizontus

Panevėžio autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ bendruomenė šiemet žengė drąsų žingsnį – leidosi į trijų dienų kelionę, kurios maršrutas vedė nuo Panevėžio, per Taliną į Stokholmą, o grįžtant aplankė Tartu. Daugeliui šeimų tai buvo pirmoji tokio masto išvyka, tapusi ne tik galimybe atrasti naujas patirtis, bet ir stiprinti tarpusavio ryšius bei drąsiai priimti gyvenimo iššūkius. Organizatorė ir aktyvi bendruomenės narė Evelina apibūdino kelionę kaip daugiau nei fizinį judėjimą: „Ši kelionė buvo ne tik apie geografines kryptis – tai buvo kelionė į mūsų visų vidinį augimą. Buvo įkvepiančiai gera matyti, kaip šeimos vieningai įveikia sunkumus ir kartu atranda džiaugsmus.“

Kelionė per Taliną į Stokholmą

Prieš kelionę daugelį šeimų lydėjo ne tik jaudulys, bet ir baimės. Mama Arūnė atviravo: „Bijojau, kad kelionė bus per sunki – minios žmonių, ilga kelionė autobusu ir dukros jautrumas aplinkai kėlė daug klausimų.“ Mama Zita, pirmą kartą išsiruošusi į tokią tolimą kelionę su savo sūnumi, prisipažino, kad pradžioje dvejojo: „Mano sūnus nėra labai kalbus, bet jo džiaugsmas dėl plaukimo laivu buvo didžiausias motyvatorius. Tai ir padėjo apsispręsti.“ Organizatorė Evelina pastebėjo, kad prieš išvykstant kai kurie tėvai atrodė neramūs, tačiau kelionės metu visos abejonės ėmė sklaidytis: „Buvo gera matyti, kaip šeimos palaiko viena kitą, o baimės virsta pasitikėjimu ir džiaugsmu.“

Kelionė prasidėjo ankstyvą rytą Panevėžyje, kur autobusas nuvežė dalyvius į Taliną – pirmąją kelionės stotelę. Taline šeimos susipažino su uosto aplinka ir pasiruošė kelionei keltu į Stokholmą. „Atvykus į uostą, vaikams atsivėrė visiškai naujas pasaulis – didžiuliai laivai, judėjimas aplink ir šurmulys juos tiesiog sužavėjo,“ – pasakojo Evelina.

Plaukimas keltu tapo vienu ryškiausių kelionės akcentų. Vaikams tai buvo ypatinga patirtis, leidusi tyrinėti didžiulį laivą, įveikti savo baimes ir žengti svarbius žingsnius savarankiškumo link. „Mano dukra mokėsi laikytis arti gido ir stebėti aplinką – tai jai buvo didžiulis pasiekimas,“ – džiaugėsi mama Arūnė.

Atvykus į Stokholmą, šeimos įsitraukė į miesto ritmą – nuo jaukių pasivaikščiojimų po senamiesčio gatveles iki drauge praleistų akimirkų kavinėse. Sandra dalinosi: „Mūsų organizuotumas nustebino net gidą – viskas vyko kaip laikrodukas, be jokio streso. Mūsų šeimos tiesiog žavėjo savo draugiškumu ir disciplina.“

Vienas iš kelionės akcentų buvo apsilankymas „Vazos muziejuje“, kur eksponuojamas autentiškas XVII a. karo laivas „Vasa“. „Vaikams buvo labai įdomu pamatyti šį įspūdingą laivą, o kartu sužinojome daug naujo apie to laikotarpio jūrų keliones ir istoriją,“ – pasakojo Evelina.

Grįžtant per Tartu: moksliniai atradimai

Grįžtant iš Stokholmo, kelionė pasuko į Tartu, kur šeimos aplankė garsųjį AHHAA mokslo centrą. Tai didžiausias Baltijos šalyse interaktyvus mokslo muziejus, siūlantis vaikams ir tėvams galimybę mokytis per praktiką. Mama Zita prisiminė: „Mano sūnų labiausiai sužavėjo galimybė eksperimentuoti pačiam – jis praleido daug laiko išbandydamas interaktyvius eksponatus.“ Evelina pridūrė, kad šis apsilankymas buvo puikus kelionės užbaigimas: „Tai buvo ne tik pramoga, bet ir puiki galimybė visiems sužinoti kažką naujo.“

Kodėl tokios kelionės svarbios?

Šios kelionės patirtys parodė, kad net ir didžiausi iššūkiai tampa lengviau įveikiami, kai šalia yra palaikanti bendruomenė. Zita apibendrino: „Tai ne tik nuotykiai, bet ir galimybė pajusti, kad nesi vienas. Kelionės metu gali dalintis tiek džiaugsmais, tiek rūpesčiais, o tai labai svarbu.“ Evelina pridūrė: „Baimės dažnai mus stabdo, bet kai jas įveikiame, atsiveria visiškai nauji horizontai.“

Dėkojame mamoms Arūnei, Zitai, Sandrai ir Evelinai, kurios sutiko pasidalinti savo įspūdžiais ir asmeninėmis patirtimis. Jų istorijos dar kartą parodė, kad bendruomenė, palaikymas ir drąsa gali įveikti net didžiausius iššūkius, o kartu ir sukurti pačias gražiausias gyvenimo akimirkas. Panevėžio „Lietaus vaikai“ dar kartą įrodė, kad bendrystė ir vienybė – tai raktas į stebuklus.

Informaciją parengė Panevėžio autizmo asociacijos savanorė Karina Bučinskaitė.

Palikite savo atsiliepimą:


Kiti straipsniai

Skip to content